Sosnowieccy policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy, który mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu próbował prowadzić swój samochód. Mężczyzna został ujęty świadka.

63-letni mieszkaniec Sosnowca zauważył, że volkswagen transporter jadący ulicą Będzińską porusza się nietypowo – pojazd jechał od krawędzi do krawędzi, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców i pieszych. Świadek niezwłocznie powiadomił policję i postanowił obserwować podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Kiedy pojazd zatrzymał się na jednej z bocznych ulic, świadek natychmiast podszedł do kierowcy, a kiedy wyczuł silną woń alkoholu szybko zabrał mu kluczyki. W tym momencie na miejscu pojawili się policjanci. Na ich widok pijany mężczyzna próbował uciekać, ale bezskutecznie.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że jest obywatelem Ukrainy, nie ma stałego miejsca pobytu w Polsce, a w wydychanym przez niego powietrzu jest ponad dwa promile alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, on sam trafił do aresztu, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyźnie może grozić do 2 lat więzienia.

– To jeden z wielu zatrzymanych w ostatnim czasie pijanych kierowców. Tylko od początku kwietnia sosnowieccy policjanci zatrzymali aż 10 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków – mówi podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.