21-latek sterroryzował ochronę marketu. Na swoim przestępczym koncie ma także napad na policjantów oraz pobicie swojego znajomego, którego dopuścił się chwile po opuszczeniu komisariatu policji.

21-letni czeladzianin już w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Dotychczas na sumieniu miał głównie przestępstwa przeciwko mieniu. Niedawny pobyt w zakładzie karnym niewiele jednak nauczył młodego mężczyznę.

– W poniedziałek rano czeladzianin pojawił się w jednym z miejskich marketów, gdzie niepostrzeżenie udało mu się wyjść nie płacąc za zakup kilku tabliczek czekolady. Rozochocony niedawnym złodziejskim sukcesem, pojawił się w tym samym markecie po kilku godzinach. Tym razem jednak jego poczynania bacznie obserwował pracownik ochrony sklepu, który postanowił ująć 21-latka, gdy ten opuszczał market ze skradzionym towarem. Groźba użycia noża powstrzymała jednak interwencję ochroniarza – informuje Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Czeladzcy kryminalni ustalili miejsce pobytu i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Mężczyzna odpowie jednak nie tylko za dokonanie kradzieży rozbójniczej. W połowie sierpnia bieżącego roku, czeladzianin w trakcie interwencji policyjnej, znieważył i naruszył nietykalność cielesną stróżów prawa. Po ogłoszeniu mu zarzutów, chwilę po opuszczeniu czeladzkiego komisariatu młody mężczyzna w trakcie awantury rodzinnej pobił 46-latka, będącego znajomym matki jego partnerki życiowej.

Dalszym losem 21-latka zajmie się teraz sąd i prokurator. W związku z działaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy grozi mu teraz 15 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here