Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli, a w trakcie ucieczki uszkodził cztery samochody.

Do zdarzenia doszło przy ulicy 11 Listopada. Policjanci zamierzali skontrolować kierującego oplem. Dali mu znak do zatrzymania i wskazali miejsce w bocznej uliczce, gdzie powinien stanąć. Kiedy jednak oni sami się zatrzymali, kierujący minął ich i zaczął się oddalać z dużą prędkością w kierunku ulicy Braci Mieroszewskich.

Mundurowi ruszyli za kierującym oplem, jednak pomimo użycia przez nich sygnałów świetlnych i dźwiękowych, uciekinier nie zamierzał się zatrzymać, tylko przyspieszył i zaczął taranować pojazdy stojące na skrzyżowaniu z ul. Dobrzańskiego. Ostatecznie, w wyniku zderzeń z innymi autami jego opel stanął.

Policjanci natychmiast wyciągnęli mężczyznę z samochodu i zatrzymali. Okazało się, że wraz z nim podróżowały jeszcze trzy osoby. Wyszło na jaw, że zatrzymany 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie ma obowiązkowego ubezpieczenia.

Drogowy pirat w trakcie ucieczki chcąc przedrzeć się przez skrzyżowanie, uszkodził łącznie cztery samochody. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.