Karnawał wciąż trwa. Zagłębiowskie lokale na okres karnawału przygotowały więc specjalne oferty. Nie zabraknie imprez z wieloma niespodziankami i dobrych koncertów. Sprawdź wydarzenia nadchodzącego wydarzenia.

Premiery kinowe

Cinema City: Lego Batman: Film, To tylko koniec świata, John Wick 2, Ciemniejsza strona Greya
Helios:Ciemniejsza strona Greya

BĘDZIN

11.02 – Basen OSiR, Wodna akademia seniora, start o 10:00

12.02 – Pałac Mieroszewskich, Zakochaj się w Będzinie, start o 12:00
Z okazji Walentynek w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie mnóstwo atrakcji czekać będzie nie tylko na zakochane pary. W programie akcji „Zakochaj się w Będzinie” zaplanowano także zajęcia dla dzieci.

12.02 – Teatr Dormana, Spektakl Bestia
Pola, uboga wiejska dziewczyna po scysji z rodzicami postanawia uciec z domu. Pomaga jej w tym jej adorator, Dymitr, który podstępem zaciąga ją do pobliskiego hotelu. Poli udaje się uciec od natrętnego absztyfikanta, zabiera też ze sobą jego pieniądze. Wkrótce dziewczyna zaczyna marzyć o karierze scenicznej, zostaje tancerką w warszawskim kabarecie. Tam dostrzega ją Aleksy, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, a dziewczyna odwzajemnia jego uczucie. Nie wie jednak, że jej ukochany jest już żonaty…Tymczasem upokorzony Dymitr planuje krwawą zemstę.

CZELADŹ

11.02 – Miejska Biblioteka Publiczna, Miastoprojekt – wystawa, wstęp wolny
Do końca marca będzie można podziwiać plakaty, kubki i pocztówki autorstwa Beaty Nocoń i Agnieszki Stefaniak-Zubko. Ich znak rozpoznawczy to gra słów, nowoczesna grafika i poczucie humoru.

12.02 – Muzeum Saturn, Muzealny Klub Juniora: Tajemnice karnawałowej maski, start o 11:30, wstęp wolny
Są to cykliczne spotkania mające miejsce w drugą niedzielę miesiąca, podczas których uczestnicy będą zgłębiać wiedzę z zakresu sztuki, historii i etnografii.  Wiedza teoretyczna uzupełniona będzie praktycznymi działaniami warsztatowymi.

DĄBROWA GÓRNICZA

10.02 – Klub Osiedlowy Helikon, „Zatańczysz ze mną” – koncert karnawałowo – walentynkowy, start o 17:00, wstęp wolny
Wykonawcami tego wieczoru, utrzymanego w charakterze miłosno – tanecznym, będą soliści związani z klubem Helikon, którzy w ansamblach, duetach i solo zaśpiewają znane piosenki z lat trzydziestych, musicalowych oraz przeboje muzyki pop. Koncert przygotują: Elżbieta Kaźmierska i Jerzy Kołodziej.

10.02 – Miejska Biblioteka Publiczna, Dziwne Drogi Fotografii, start o 18:00, wstęp wolny
Wszyscy, którzy interesują się fotografią nie powinni przeoczyć warsztatów. Zainteresowani poznają tajniki techniczne i będą mogli poprawić swoje umiejętności robienia zdjęć.

10.02 – Pałac Kultury Zagłębia, Organek – koncert, start o 19:00
Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt.”Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. Organek po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji. Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. Po „Głupim”, album „Czarna Madonna” to zaproszenie do następnych spotkań.

12.02 – Pałac Kultury Zagłębia, Koncert Wiedeński, start o 17:00 i 19:30
Podczas gali usłyszeć będzie można obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza oraz Kraina Uśmiechu. Publiczność usłyszy m.in.: Walc Nad Pięknym Modrym Dunajem, Arię Barinkaya Wielka sława to żart, Duet wszech czasów Usta milczą dusza śpiewa czy polkę Tritsch- Tratsch. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

SOSNOWIEC

10.02 – Muza, Spektakl Pikantni, start o 19:00
Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

11.02 – Teatr Zagłębia, Jubileusz 120-lecia – premiera „Zemsty”, start o 18:00
Swój jubileusz Teatr Zagłębia uczci premierą „Zemsty” Aleksandra Fredry w sobotę, 11 lutego.

12.02 – Muza, Karnawał SuperBohaterów z Marcinem Wyrostkiem, start o 16:00
Karnawałowy spektakl muzyczny dla dzieci z gościnnym udziałem Marcina Wyrostka, zwycięzcy polskiej edycji Mam Talent, wybitnego wirtuoza akordeonu i jego zespołu Coloriage, realizowany w ramach cyklu SuperWirtuozi: zaginiony gwiazdozbiór.