Konrad Michalak został nowym piłkarzem Zagłębia. 19-letni skrzydłowy Legii Warszawa najbliższe pół roku spędzi w Sosnowcu.

19-letni Konrad Michalak z Legii Warszawa został wypożyczony na pół roku do Zagłębia Sosnowiec. – Mam nadzieję, że będzie to wartościowe pół roku i razem zrobimy coś dobrego – napisał na swoim twitterze.

Michalak jesienią zadebiutował w Lotto Ekstraklasie w barwach stołecznego klubu, dodatkowo rozegrał 13 spotkań w drugim zespole Legii (2 bramki) i 6 spotkań w młodzieżowej Lidze Mistrzów (1 gol). W tych ostatnich rozgrywkach mierzył się z młodymi piłkarzami Realu Madryt (porażki 2:3 i 1:2), Borussi Dortmund (3:3 i 0:2), a także Sportingu Lizbona (2:0 i 2:2 – w wygranym meczu wpisał się na listę strzelców).

Nowy pomocnik Zagłębia w 2016 roku rozegrał 5 spotkań w reprezentacji Polski do lat 20 (1 bramka).

Piłkarz miał okazje zagrać już w dwóch meczach kontrolnych Zagłębia. W spotkaniu z Odrą Opole zaliczył dwie asysty przy trafieniach Terenca Makengo (wygrana 4:1), a następnie wypracował jedyną bramkę – autorstwa Martina Pribuli – dla Zagłębia w meczu z Wisłą Kraków (porażka 1:3).

Z klubem ze Stadionu Ludowego pożegnało się za to dwóch innych zawodników – Tin Matić i Konrad Handzlik. Obaj wrócili do warszawskiej Legii.

19-letni Tin Matić w barwach Zagłębia rozegrał 14 spotkań i strzelił dwie bramki, z kolei 18-letni Konrad Handzlik wystąpił tylko w jednym meczu ligowym. Dodatkowo regularnie powoływany był do Reprezentacji Polski U-19.