Od kilku lat na starym rowerze, samotnie przemierza różne zakątki świata. 18 lutego w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu Waldek Malina opowie o swoich ostatnich podróżach.

Waldek Malina z Sosnowca przez całe swoje życie prowadził „kanapowy” tryb życia. W dniu swoich 40. urodzin postanowił to jednak zmienić i poświęcić się prawdziwej pasji, którą są podróże. I tak od kilku lat na rowerze z komisu, samotnie przemierza różne zakątki świata.

Zwiedził m.in. Azerbejdżan, Gruzję, Mongolię, Ukrainę, Armenię. W 2017 roku postanowił objechać na dwóch kółkach Kazukaz, odwiedzając kolejno Republiki: Inguszetii, Osetii, Czeczeni oraz Dagestanu.

Waldek Malina w Wierszynie – fot. arch. prywatne
Waldek Malina w Wierszynie – fot. arch. prywatne

Waldek Malina na każdą wyprawę zabiera flagę Zagłębia Dąbrowskiego i gadżety związane z Sosnowcem. – Wszędzie jeżdżę ze swoją flagą i promuję nasz region. Jestem z Sosnowca i chcę to miasto pokazywać. Rozmawiam z ludźmi, a oni interesują się tym, skąd jestem. Pytają mnie o Sosnowiec, a ja często im odpowiadam „to mój gorad, ja tu żywiot!” – wspomina z uśmiechem. – Fajnie jest też czymś się odwdzięczyć za gościnę. Koszulka czy kubek to dla dzieciaków prawdziwa niespodzianka – dodaje.

CZYTAJ: Waldek Malina odwiedził „Małe Zagłębie” w samym środku Syberii

Na swoją kolejną samotną wyprawę rowerową Waldek Malina wybrał Bajkał – najstarsze i najgłębsze jezioro świata, które w magiczny sposób przyciąga i działa na ludzką wyobraźnię. Jak wygląda życie Buriatów, rdzennych mieszkańców okolic Bajkału? Co mają wspólnego z Syberią sosnowiczanie? Kto mieszka w miejscowości Wierszyna? Czy wchodząc na Pik Miłości, rzeczywiście można się zakochać? I czy w ogóle w te rejony Rosji warto jechać?

Na te i inne pytania odpowie Waldek Malina już 18 lutego 2019 o godz. 18.00 w auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelna 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Na rowerze z komisu zwiedza świat. Nietypowa pasja sosnowiczanina