Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. Wcześniej 70-latek spędził w więzieniu ponad 40 lat.

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej poinformowała o zatrzymani 70-letniego mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym. – Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję z nietrzeźwym awanturnikiem. Niestety, przed przybyciem policjantów, mężczyzna uciekł. Policjantom jego zachowanie wydało się podejrzane, więc po rozpytaniu świadków zaczęli szukać mężczyzny. Nie mylili się. Po dotarciu do awanturnika, wywiadowcy rozpoznali w nim mężczyznę mającego sporo na swoim sumieniu – wyjaśnia asp. Bartłomiej Osmólski, p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że 70-latek był osobą poszukiwaną listem gończym za wymuszenie czynności seksualnej. Był on doskonale znany miejscowym policjantom – łącznie ponad 40 lat spędził za kratkami za liczne pobicia, rozboje, kradzieże, a nawet handel substancjami psychotropowymi w więzieniu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ponownie trafi za kraty. Ma do odbycia karę blisko 4 lat więzienia.