W piątkowym sparingu piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali na Stadionie Ludowym z Rakowem Częstochowa 0:2.

W piątek, 12 lipca, podopieczni Radosława Mroczkowskiego wrócili ze zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim i na Stadionie Ludowym rozegrali sparing z Rakowem Częstochowa.

Beniaminek PKO Ekstraklasy – po trafieniach Rusłana Babenko i Andrija Lukovicia – pokonał sosnowiczan 2:0.

W pierwszej połowie w bramce Zagłębia stanął wypożyczony z Legii Warszawa 17-letni Cezary Miszta. W drużynie z Sosnowca zagrali też m.in. Błażej Szczepanek (Odra Wodzisław Śląski), Carl Stewart (Wingate & Finchley FC), Michał Góral (Stomil Olsztyn) oraz Sebastian Olszewski (Rozwój Katowice).

– Ten mecz był podsumowaniem zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim, które trwało 12 dni. To była ciężka, aczkolwiek wartościowa praca, ale na koniec było już trochę zmęczenia i znużenia. Po sparingu z Rakowem mam coraz mniej znaków zapytania w drużynie. W poniedziałek zapadną decyzje, co do zawodników testowanych – powiedział po meczu trener Radosław Mroczkowski.

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 – Rusłan Babenko (68.), 0:2 – Andrija Luković (88.).

Zagłębie: Miszta (46. Perdijić) – Ryndak (58. Olszewski), Polczak (58. Radkowski), Kraczunow (70. zawodnik testowany), Nawotka (58. zawodnik testowany), Radwanek (46. Słomka), Sinior (58. Stewart, 80. Kieca), zawodnik testowany (58. Szczepanek), Pawłowski (58. Mularczyk), Małecki (58. Szwed), Piasecki (46. Góral).

Raków: Gliwa – Szymonowicz, Azemović, Kasperkiewicz, Malinowski (46. Apolinarski), Babenko, Sapała, Kun, Domański (77. Luković), Szczepański (77. Lewicki), Musiolik.