Sosnowieccy policjanci zabezpieczyli w ostatnich dniach duże ilości amfetaminy. Z przechwyconych narkotyków, można było przygotować łącznie ponad 6400 działek dilerskich.

Kryminalni z sosnowieckiej komendy zajmowali się tą sprawą już od dłuższego czasu. Najpierw policyjni wywiadowcy zatrzymali w dzielnicy Milowice 33-letniego mężczyznę, który miał przy sobie amfetaminę, z której można by przygotować ponad 1400 porcji narkotyku. Mundurowi zabezpieczyli także sprzęt do jego porcjowania i pakowania, a także kilka porcji marihuany.

– Kilka dni później został namierzony i zatrzymany mieszkaniec Czeladzi. W wyniku przeprowadzonych przeszukań kryminalni zabezpieczyli kolejne narkotyki – amfetaminę, pozwalającą na przyrządzenie 5 tys. porcji dilerskich, a także sprzęt do jej ważenia i porcjowania – informuje policja.

W wyniku dalszych działań policjantów ustalono, że mieszkaniec Milowic na przestrzeni ostatniego roku wprowadził na rynek około 20 tys. działek amfetaminy.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Również zatrzymany w Czeladzi 28-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i uczynienia sobie z ich wprowadzania do obrotu stałego źródła dochodu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.