Latem Sosnowiec stanie się oficjalną stolicą wakeboardu. Wszystko za sprawą Mistrzostw Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie, które odbędą się na Wake Zone Stawiki.

Sosnowieckie Stawiki stają się coraz popularniejsze. Miasto inwestuje tam ogromne środki, dzięki którym mieszkańcy mogą w spokoju odpocząć. Przed rozpoczęciem nowego sezonu na Stawikach pojawi się 152-metrowy pomost z altaną.

W sezonie letnim mieszkańcy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego będą mogli skorzystać również z największego toru przeszkód w Polsce, który buduje Wake Zone Stawiki. To jednak nie koniec niespodzianek.

Kilka dni temu Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego ogłosił, że w Sosnowcu odbędą się IX Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie. W ostatni weekend lipca (28-29) najlepsi zawodnicy z całego kraju zjawią się na sosnowieckich Stawikach, żeby walczyć o medale.

– To będzie prawdziwe święto wakeboardu, a Sosnowiec stanie się w ten weekend wakeboardową stolicą Polski – zapowiada Adrian Massalski z Wake Zone Stawiki.

Tytułów w kategorii OPEN WAKEBOARD bronić będą Natalia Grabowska (Wakefamily Brwinów) oraz Filip Czerniec (Manta Lublin), a w kategorii OPEN WAKESKATE: Agnieszka Kobylańska (Kartel Wieliczka) oraz Adam Teperek (Acroboard Łomianki)

Klub Sportowy Wake Zone Stawiki reprezentować będą m.in. Agata Wilanowska, Filip Marona, Marcin Wojciechowski i Michał Hutnik.