Tablica upamiętniająca ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zostanie odsłonięta w Sosnowcu w przypadającą w sobotę 11. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Znajdą się na niej imiona i nazwiska wszystkich 96 ofiar.

Za kilka dni będziemy obchodzić 11. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zginęło w niej 96 osób w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Sosnowiec odsłoni tablicę poświęconą ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem – fot. UM Sosnowiec

Sosnowiec upamiętni ofiary katastrofy smoleńskiej

Sosnowiec postanowił upamiętnić to tragiczne w dziejach naszego kraju wydarzenie. W mieście odsłonięta zostanie tablica. Znajdą się na niej imiona i nazwiska wszystkich 96 ofiar.

Chcemy upamiętnić i uczcić tych, którzy ponieśli śmierć w tej największej tragedii naszych czasów. 10 kwietnia przy al. Zwycięstwa 10 zostanie odsłoniona tablica z imionami i nazwiskami wszystkich ofiar katastrofy. W niewielkiej grupie, z radnymi wszystkich opcji 10 kwietnia złożymy pod tablicą kwiaty. Ze względu na pandemię nie planujemy w tym roku większych uroczystości – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak informuje Urząd Miejski w Sosnowcu, instalacja tablicy planowana jest na 9 kwietnia.