Tour de Pologne – jeden z najważniejszych na świecie i największy Polski wyścig kolarski znów będzie gościć 5 sierpnia w Sosnowcu. Kolarze przejadą ulicami Sosnowca w ramach pierwszego etapu rywalizacji.

77. Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. W tym roku polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa – bez publiczności na startach i metach, bez miasteczka sponsorskiego i kolumny reklamowej, za to z obowiązkowym protokołem sanitarnym.

W ramach pierwszego etapu najpopularniejszego wyścigu kolarze przejadą przez Sosnowiec. Peleton wjedzie od strony Strzemieszyc. Kolarze przejadą ulicami: Bobrek – Jankego – Metalowa – Maczkowska – Wileńska – Hubala-Dobrzańskiego – 11 listopada – Rydza-Śmigłego – Braci Mieroszewskich – Blachnickiego – 3 maja – Piłsudskiego – Baczyńskiego, a następnie pomknie przez Katowice w kierunku Siemianowic. W sumie w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego pokona 22 kilometry.

Pierwszy etap Tour de Pologne 2020 – fot. mat. pras.
Pierwszy etap Tour de Pologne 2020 – fot. mat. pras.

Kolarze wjadą do Sosnowca około godziny 16.20, a wyjadą ok. godz. 17.00. – W czasie przejazdu peletonu poruszanie się po mieście będzie utrudnione. Prosimy o cierpliwość i stosowanie się do wskazówek służb, które będą zabezpieczały wyścig – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Tour de Pologne 2020. ZTM zmienia rozkład jazdy 200 autobusów i tramwajów

5 KOMENTARZE

  1. Zakładam że tym razem jest szansa na naprawę kilku zapadlisk poprzecznych wzdłuż ulicy Blachnickiego.
    Takie założenie wynika ze zręczności propagandowych Pana Prezydenta Chęcińskiego.

    • Z tego co słyszałem z drugiej ręki, sam Czesław Lang poinformował kolarzy, że nie które odcinki wymagają podwójnego skupienia… czyżby to była uwaga do stanu ulic na całej trasie, w tym w Sosnowcu też… ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here