Pod koniec marca na rynku wydawniczym ukazała się książka „Umwelt”. To debiut literacki Przemysława Żarskiego z Sosnowca. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs.

„Umwelt” to prawie 450 stron trzymającej w napięciu historii. Jej bohaterem jest doświadczony śledczy, Adam Berger. Kieruje sprawą zamordowanej nauczycielki, której ciało odnaleziono w sosnowieckim parku Sieleckim. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni płaszcza ofiary. W mieście dochodzi do kolejnych zbrodni, które wstrząsają także życiem młodego lekarza Tomasza Witkowskiego. Jemu także zależy na szybkim dotarciu do prawdy. Rozpoczyna się walka z czasem. Giną kolejne osoby. Czy śledczym uda się dotrzeć do prawdy?

– „Umwelt” nie jest klasycznym kryminałem, to raczej połączenie zbliżonych do niego gatunków. Lubię czytać i oglądać historie, które straszą, zaskakują i dają czytelnikowi solidną porcję wrażeń, dlatego chciałem zaserwować czytelnikom podobny koktajl emocji. Chciałem dać odbiorcom dobrą rozrywkę, zaskoczyć ich i mam nadzieję, że mi się udało – opowiada Przemysła Żarski.

Akcja powieści osadzona jest w Zagłębiu Dąbrowskim, a główne wydarzenia dzieją się w Sosnowcu. – Zbigniew Białas udowodnił, że Sosnowiec zasługuje na promocję przez literaturę, ja mam nadzieję, że dołożę swoją cegiełkę, a czytelnicy odnajdą w tej historii znajome miejsca. One nie zawsze są nazwane po imieniu, nie zawsze zgadzają się w stu procentach z rzeczywistością, jednak ze względu na charakter fabuły nie mogłem tego zrobić – przekonywał nas niedawno autor książki.

Przemysław Żarski - fot. Tomasz Żak
Przemysław Żarski – fot. Tomasz Żak

„Umwelt” to debiut literacki Przemysława Żarskiego. Autor z Sosnowca ma jednak w planach kolejne książki. – Jestem w trakcie pisania kolejnej powieści. Mam nadzieję, że wydawnictwu się spodoba i zostanie podjęta decyzja o jej wydaniu. Będzie pisana w tym samym gatunku, co „Umwelt”. Jej bohaterami będą te same osoby, ale zbrodnie będą różnić się od siebie – zapowiada twórca.

36-letni Przemysław Żarski jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po studiach związany z mediami, dziennikarz i specjalista ds. marketingu. Od kilku lat pracuje w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Prywatnie miłośnik rockowych brzmień, górskich szlaków i koszykówki. Najlepiej wypoczywa u boku żony i córki.

Przemysław Żarski „Umwelt” – fot. mat. pras.
Przemysław Żarski „Umwelt” – fot. mat. pras.

Mamy dla Was konkurs!

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze książki Przemysława Żarskiego.

Aby je zdobyć wystarczy tylko napisać:

Dlaczego lubicie czytać książki?

Na odpowiedzi czekamy do 25 kwietnia, do godz. 10.00. Najciekawsze dwie odpowiedzi nagrodzimy książką. Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie „Umwelt”.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Debiut literacki sosnowiczanina. Czy „Umwelt” przypadnie do gustu czytelnikom?