W sobotę, 5 marca MOK Zawiercie zorganizuje happening skierowany do obywateli Ukrainy. Mieszkańcy stworzą specjalny wielkoformatowy list, a także odbędzie się recital.

Cała Polska solidaryzuje się z ofiarami napaści na Ukrainę. Instytucje, firmy i osoby prywatne angażują się w zbiórki, zakupy potrzebnych produktów, transport, a także udostępnianie dla uciekających rodzin swoich mieszkań i domów.

W sobotę, 5 marca swoją cegiełkę dołożą mieszkańcy Zawiercia tworząc wyjątkowy wielkoformatowy list, skierowany do mieszkańców Ukrainy. Wykonany zostanie przez wszystkich, którzy będą chętni do jego zrealizowania.

Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu zachęca wszystkich mieszkańców do stworzenia tej wielkoformatowej pracy, która będzie gestem solidarności z ofiarami wojny na Ukrainie. Ponadto miasto organizuje specjalny recital w Galerii MOK pt. „Gramy dla Ukrainy”.

Do wystąpienia w recitalu mogą zgłosić się wszystkie chętne osoby. Zgłoszenia należy kierować na mail: biuro@mok.pl. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 5 marca o godzinie 16.