W piątek, 10 kwietnia na dąbrowskim odcinku DK-94 w rejonie dzielnicy Strzemieszyce w Dąbrowie Górniczej doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty.

Do wypadku doszło w piątkowe południe na dąbrowskim odcinku drogi krajowej nr 94 w kierunku Katowic, na wysokości dzielnicy Strzemieszyce.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 32-letni mieszkaniec Sławkowa, krótko po starcie ze skrzyżowania z sygnalizacją świetlną utracił panowanie nad motocyklem suzuki, a następnie po przewróceniu motocykla uderzył w linowe bariery energochłonne – mówi asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Pomimo podjętej reanimacji i zaangażowania w akcję służb ratowniczych, motocyklisty nie udało się uratować. Z uwagi na poważne utrudnienia w ruchu na DK-94 w obu kierunkach, policjanci zorganizowali objazdy przez Dąbrowę Górniczą-Strzemieszyce.

– Nadmierna prędkość, brawura, brak koncentracji i lekkomyślność, to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo – apeluje asp. szt. Mariusz Miszczyk.