W sobotę, 18 lipca, przy ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu doszło do śmiertelnego potrącenia. Nie żyje 66-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 lipca, ok. godz. 13:00 przy ulicy Braci Mieroszewskich w Sosnowcu. Jak wynika z ustaleń policji, 66-latek przeprowadzał rower przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Mężczyzna został potrącony przez jadący w kierunku Dąbrowy Górniczej samochód osobowy. Kierowca opla corsy był trzeźwy.

Niestety, pomimo reanimacji, 66-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej zmarł. Na miejscu prowadzone były czynności operacyjne policji oraz prokuratora. Droga w kierunku Dąbrowy Górniczej została zablokowana. Ruch odbywał się buspasem.

Skomentuj przez Facebook

15 KOMENTARZE

 1. I co teraz panie Chęciński? 2 tygodnie po wprowadzeniu idiotycznego buspasy wypadek śmiertelny, ostatni wypadek śmiertelny bez bus pasa był tam chyba z sześć lat temu.

  • … czy istnieje Bus pas czy nie, to nie zmieni mentalności morderców za kierownicą. Tak samo można by powiedzieć: Braci Mieroszewskich i wszystko jasne „aleja śmierci”

   • Z tym hasłem mordercy za kierownicą, to jak z hasłem ye każdy facet to potencjalny gwałciciel.
    Jako pieszy, kierowca i rowerzysta, ze smutkiem zauważam, że ludzie po obu stronach mają wywalone na przepisy.
    Największe kuriozum jakiego ostatnio byłem świadkiem to jak gościu przechodził 25 metrów przed przejściem, ubrany całkiem na czarno, w miejscu słabo oświetlonym (w porównaniu do przejścia) i miał wielkie pretensje, że kierowca musiał sie ratować gwałtowniejszym hamowaniem.
    Ludzie dajmy sobie szansę na przeżycie i podejmujmy odpowiedzialne decyzje…

 2. Bus pas to największy debilizm polski , nie pomaga to w niczym , a tylko szkodzi , korki – zanieczyszczenia , a podobniesz wszyscy dbamy o ochronę środowiska itp. druga sprawa nie zmieni to bezpieczeństwa tylko pogorszy , trzecia sprawa stoi tam policja i łapie ludzi co jada bus pasem czyli kasa dla zlodziej , ludzie pomyslcie zanim coś robicie , a nie co wam unia każe aby dostać kasę która i tak pójdzie na coś innego , wpadliscie w paranoje jak cała unia

  • Uuuu zdaje się, że zapłaciłeś. Dobrze, że Zagórze to nie Centrum miasta, bo za kilka lat zakaz wjazdu do Centrum dla samochodów, a za kilkanaście tylko auta elektryczne lub na wodór. Koniec z kupnem niemieckiego szrotu który tylko truje mieszkańców.

 3. Bus pas ma sens na drodze z trzema pasami ruchu w jednym kierunku i na długich odcinkach bez skrzyżowań. Ten na Zagórzu tylko powoduje turbulencje w ruchu, rozprasza kierowców i degraduje klasę drogi. Ale do tego trzeba mieć trochę wiedzy.

  • Początki Bus Pasa (dodatkowe informacje o czasie obowiązywania), znaki o jego zakończeniu, a do tego wszystkiego jeszcze prawo skręty. Co może pójść nie tak?
   Na pewno blacharze się cieszą 🙂

 4. kolejna ofiara buspasa…. Ile jeszcze ludzi musi zginąć i aut zniszczyć by Chęcinski wycofał się z tego idiotycznego pomysłu z buspasem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here