W poniedziałek, 16 listopada, na przejściu dla pieszych przy ulicy Sznajdera w Będzinie doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniosła 51-letnia kobieta.

Będzińscy policjanci ustalają okoliczności śmiertelnego potrącenia do którego doszło w poniedziałek, 16 listopada na przejściu dla pieszych przy ulicy Sznajdera w Będzinie. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło ok. godz. 20:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 51-letnia kobieta, która przechodziła na oznakowanym przejściu została potrącona przez 36-letniego kierującego samochodem osobowym BMW.

– Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych 51-letnia mieszkanka miasta, została potrącona przez nadjeżdżające bmw. W następstwie odniesionych obrażeń piesza zmarła. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną potrącenia była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 36-letni kierowca auta – informuje kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Niestety, pomimo szybko podjętej reanimacji, kobiety nie udało się uratować. 51-latka zmarła na miejscu. Wiadomo już, że siedzący za kierownicą osobowego auta 36-letni mieszkaniec Będzina w chwili zdarzenia był trzeźwy. Będzińscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na nadmierną prędkość jazdy, jako czynnika mającego istotny wpływ na skutki tego zdarzenia.

– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość jazdy w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań – apelują policjanci.