Sosnowieccy policjanci z komisariatu II otrzymali słodkie podziękowania od jednej z mieszkanek miasta. Czekoladowo-śmietankowy tort to prezent za pomoc w czasie kwarantanny.

Sosnowieccy policjanci każdego dnia odwiedzają setki osób przebywających na kwarantannie. Wizyty maja na celu nie tylko sprawdzenie czy osoba stosuje się do nałożonych na nią ograniczeń i przebywa w domu, ale służą także zbieraniu informacji, czy nie potrzebuje ona wsparcia – zakupów lub innej pomocy.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o liście z podziękowania od jednej z mieszkanek, teraz funkcjonariusze dostali słodki tort. – Na ręce komendanta komisariatu policji II mieszkanka Sosnowca przekazała w podziękowaniu za troskę i wsparcie wspaniały czekoladowo-śmietankowy tort własnej roboty. Na szczęście udało się go uwiecznić na zdjęciu zanim został zjedzony. Dla policjantów najważniejsze było jednak przesłanie, jakie wraz z nim po raz kolejny do nich dotarło. Bardzo wiele osób nie postrzega kontroli na kwarantannie jako środka represji czy chłodnego nadzoru. Dzięki codziennemu kontaktowi z policjantami ludzie na własnym przykładzie przekonują się, że zainteresowanie i troska mundurowych nie wypływają z narzuconych przepisów tylko z misji pomagania i ochrony, jaką codziennie wypełniają, a jaką się po prostu czuje – mówi Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowiczanka po kwarantannie dziękuje policjantom za pomoc