W będzińskich szkołach podstawowych i przedszkolach trwa akcja „Świąteczna paczka dla seniora”, której celem jest pomoc seniorom oraz przekazanie im drobnych upominków, które wprowadzą świąteczną atmosferę.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, święta inne niż dotychczas, dlatego warto pomyśleć i wspomóc, tych którzy z różnych przyczyn nie mogą liczyć na pomoc najbliższych. W czasie pandemii ich sytuacja się pogorszyła. Aby to zmienić, w Będzinie trwa akcja „Świąteczna paczka dla seniorów”. Ważnym aspektem tej akcji jest też stworzenie poczucia seniorom, że w tym trudnym czasie nie są sami oraz zadbanie o świąteczną atmosferę w ich domach.

– W obecnej sytuacji wielu naszych będzińskich seniorów nie może liczyć na pomoc bliskich w przygotowaniu tych szczególnych dni w roku. Dlatego wraz z będzińskimi szkołami podstawowymi i przedszkolami szykujemy dla nich świąteczne paczki – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. – Serdecznie zapraszam do włączenia się do akcji. Jeżeli wiemy, że osoba z naszego otoczenia potrzebuje pomocy, zgłaszamy to dyrektorowi najbliższej szkoły lub przedszkola – dodaje.

Dary do paczek, takie jak: żywność, drobne kosmetyki czy środki czystości, które przydadzą się do świątecznych porządków można przekazywać do najbliższej miejskiej placówki oświatowej. Zbiórka darów w będzińskich szkołach podstawowych i przedszkolach będzie prowadzona do 15 grudnia. Podzielmy się radością świąt z innymi.