Sosnowieccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach miał łącznie blisko 2,5 kilogramów narkotyków, które schował w sejfie ukrytym w lodówce.

Policjanci zatrzymali 26-latka jadącego samochodem. Wiedzieli oni, że mężczyzna może mieć znaczne ilości narkotyków. W przeszłości był już wielokrotnie karany za ich posiadanie. Podczas zatrzymania miał przy sobie zaledwie niewielkie ilości marihuany.

Jednak kiedy stróże prawa weszli do zajmowanego przez niego garażu i mieszkania mocno się zdziwili. Okazało się, że zatrzymany w różnych miejscach ukrył blisko 2,5 kg narkotyków.

Kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 2 kg suszu marihuany i amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 4350 porcji narkotyku. We wnętrzu lodówki ustawionej w jednym z pomieszczeń mężczyzna ukrył sejf. Przechowywał w nim nie tylko narkotyki. Oprócz środków odurzających policjanci znaleźli w nim także wartościowe przedmioty: m.in. pieniądze, sztabki złota oraz wartościowe monety kolekcjonerskie.

Mienie o łącznej wartości ponad 22,5 tysiąca złotych zostało przez śledczych zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Podczas przeszukania ujawniono również broń długą – co do legalności jej posiadania przez 26-latka wypowie się biegły.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo podejrzany może trafić do więzienia na 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here