Będzińscy policjanci zatrzymali na lotnisku 32-letniego mieszkańca Wojkowic, który od trzech lat poszukiwany był na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna próbował wyjechać z kraju.

32-letni mieszkaniec Wojkowic od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania poza granicami kraju. Za mężczyzną wydane zostały dwa listy gończe przez Sąd Rejonowy w Będzinie oraz Sąd Okręgowy w Katowicach za dokonane w przeszłości przestępstwo z nienawiści oraz udział w bójce.

Kryminalni z wojkowickiego komisariatu ustalili, że mężczyzna może przebywać aktualnie na terenie Francji. Informacje te nie uśpiły jednak policjantów w ich czynnościach poszukiwawczych. Stróże prawa świadomi tego, że poszukiwany może czasem przyjeżdżać do Polski, odwiedzali miejsca w których ścigany mógł się ukrywać w kraju.

Cierpliwość policjantów została wynagrodzona. Stojąc pod drzwiami jednego z wojkowickich mieszkań usłyszeli rozmowę telefoniczną mężczyzny, który umawiał właśnie transport na lotnisko. 32-latek wpadł chwilę później, gdy wychodził z mieszkania z walizkami w ręku. Zamiast lotu do Francji poszukiwany trafił „za kratki”, gdzie czeka go teraz 2,5-letni pobyt.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here