W środę,17 lutego, w Zagłębiowskim Centrum Onkologii ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 nauczycieli dąbrowskich placówek oświatowych.
W środę, 17 lutego, Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej rozpoczyna szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. Na początku szczepieni będą nauczyciele klas nauczania początkowego. W tej kategorii zgłoszonych zostało 1036 osób.
– Zgodnie z wytycznymi Agencji Rezerw Materiałowych, dotyczącymi szczepionek AstraZeneca i wynikającymi z nich ograniczeniami w zakresie maksymalnego zaopatrzenia placówek w szczepionki, szpital może tygodniowo zaszczepić jedynie 300 osób. Punkt szczepień przeciwko Covid-19 został przeniesiony do budynku znajdującego się od strony ul. Struga. Szczepienia wykonywane są przez doświadczony i kompetentny personel medyczny szpitala. Wszystkie te działania służą zapewnieniu wysokiej jakości udzielanych świadczeń – mówi Tomasz Szczepanik, dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.
Punkt szczepień czynny będzie w godz. 10.00 – 13.00. Terminy szczepień ustalane są indywidualnie z dyrekcjami placówek oświatowych, które zgłosiły swoich pracowników.
Dąbrowski szpital, jako szpital węzłowy wytypowany do szczepień przeciwko Covid-19, od początku stycznia zaszczepił dwiema dawkami ponad 2 330 osób. W tej grupie znaleźli się pracownicy szpitala oraz pracownicy podmiotów medycznych i aptek z Dąbrowy Górniczej i okolicznych miejscowości.
Przypomnijmy, że od 12 lutego trwają szczepienia nauczycieli w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Do 10 lutego zapisało się 905 pedagogów.
Zasady szczepień nauczycieli
Zgłoszenia nauczycieli na szczepienia były dokonywane przez system IT oświaty. Także wśród nauczycieli obowiązuje kolejność szczepień określona rozporządzeniem. W pierwszej grupie, szczepionkę mogą przyjąć: nauczyciele wychowania przedszkolnego, pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna), osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych, kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Ruszają szczepienia nauczycieli w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim