Chcesz się dowiedzieć co robić aby odnosić sukcesy w biznesie? W jaki sposób pozyskać zewnętrzne źródła finansowania na założenie lub rozwój własnej firmy? 13 listopada również w Dąbrowie Górniczej rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, w czasie którego poznasz odpowiedzi na te i inne pytania.

We wtorek, 13 listopada rusza jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Do 19 listopada będzie można wziąć udział w debatach, seminariach, konsultacjach i warsztatach skierowanych do przedsiębiorców, a także osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej będzie Gala Przedsiębiorczości, która odbędzie się 14 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia o godz. 17:00.

Wydarzenie to skierowane jest do lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz świata kultury i nauki. Jest to również doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych. Punktem kulminacyjnym gali będzie uroczyste wręczenie nagród Laureatom Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, który ma na celu wyróżnienie i promocję przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej.

Rejestracja na to wydarzenie TUTAJ.

Przedsiębiorcy będą mogli również rozwiać swoje wątpliwości podczas konsultacji, które odbędą się 13 listopada o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. W czasie spotkania będzie można skorzystać z porad pracowników PUP-u, ZUS-u, Urzędu Skarbowego, Agencji Rozwoju Lokalnego oraz Referatu Aktywizacji Zawodowej i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać informację o możliwościach pozyskiwania pieniędzy na założenie oraz rozwój własnej firmy, a także cenne wskazówki przydatne w prowadzeniu własnego biznesu.

Przydatne informacje będzie można również uzyskać podczas szkolenia – Jak skutecznie wykorzystać Linkedin w pracy i biznesie? które poprowadzi Jacek Uroda, pasjonat nowych mediów i marketingu, przedsiębiorca. Celem wydarzenia będzie ukazanie kluczowych możliwość platformy społecznościowej Linkedin pod kątem rozwoju osobistego, personal brandingu, szukania pracy i Klientów. Szkolenie to odbędzie się 13 listopada o godz. 18:00 w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej przy ul. 3 Maja 22.

Rejestracja na to wydarzenie TUTAJ.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 13 listopada o godzinie 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się inauguracja programu Fabryka Kreatywnego Biznesu.

– Projekt ten stawia na rozwijanie twórczego potencjału, zdobywanie nowych doświadczeń i współdziałanie w grupie. Przedsiębiorcze drużyny wezmą udział w wykładach, warsztatach i konsultacjach, które pomogą im w stworzeniu firmy. Uczestnicy za wykonywane zadania będą otrzymywać punkty, które zostaną przeliczone na nagrody finansowe, a także wskażą najlepiej przygotowany do rozpoczęcia działalności zespół. Fabryka Kreatywnego Biznesu pokazuje, że rachunek jest prosty – opłaca się być przedsiębiorczym – zapowiadają organizatorzy.

W planach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znajduje się nie tylko szereg szkoleń i warsztatów, ale również business chillout. Spotkanie networkingowe, na którym będzie można nawiązać wiele wartościowych relacji.

– Celem chilloutów jest integracja lokalnej społeczności osób prowadzących własne biznesy oraz pozyskanie praktycznej wiedzy. Porozmawiamy o tym, jak to jest prowadzić biznes w branży sportowej, jak to jest być mężczyzną w mocno sfeminizowanej branży (doradztwo ślubne), czy pasja przeszkadza czy pomaga w prowadzeniu biznesu. Nie zabraknie też dociekania w jaki sposób działalność społeczna może wesprzeć nasz biznes – mówią organizatorzy.

Druga część spotkania to networking prowadzony w lekkiej, przyjaznej atmosferze Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 15 listopada o godz. 18:00 do Coffee City przy Alei Tadeusza Kościuszki 24.

Rejestracja na to wydarzenie TUTAJ.

Warto także wspomnieć, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to również wydarzenia skierowane do uczniów. Młodzież z dąbrowskich szkół będzie mogła wziąć udział w warsztatach, konkursach, konferencjach czy też poznać działanie przedsiębiorstw w ramach praktycznej lekcji przedsiębiorczości, które poprowadzi Mateusz Maik, dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

PROGRAM TEGOROCZNEJ EDYCJI ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI