Rozpoczął się remont ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu. Prace przebiegać będą na odcinku od ronda Władysława Szpilmana (Piłsudskiego, Kilińskiego, Sobieskiego), aż do trasy S86 i potrwają do połowy grudnia.

Ze względu na zły stan jezdni, który jest faktem niedawnej modernizacji torowiska prowadzonej wzdłuż ulicy Piłsudskiego, Tramwaje Śląskie w porozumieniu z miastem zdecydowały o konieczności wykonania remontu ulicy Piłsudskiego. Prace przebiegać będą na odcinku od ronda Władysława Szpilmana (Piłsudskiego, Kilińskiego, Sobieskiego), aż do trasy S8.

Prowadzone prace wiążą się z utrudnieniami dla kierowców. Na początek drogowcy wyciągnęli stare i zużyte zewnętrzne krawężnik drogi. W ich miejsce pojawią się nowe. Następnie drogowcy będą frezować jezdnie po jednym pasie przy utrzymaniu ruchu na drugim.

Obecnie, zwężony został pas tuż za rondem Szpilmana, w kierunku Milowic. W przyszłym tygodniu na kierowców czekają kolejne zmiany. Finałem prac będzie ułożenie asfaltu na całej szerokości i długości drogi. Jak zapewnia wykonawca, firma Silesia Invest, prace powinny zakończyć się w połowie grudnia.Koszt inwestycji to blisko 1,7 mln złotych.

W przyszłym roku planowany jest natomiast remont nitki od S86 do ronda Szpilmana.