W poniedziałek, 19 grudnia w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego rozpoczął się tradycyjny jarmark świąteczny. Przy Alei Zwycięstwa stanie aż 40 stoisk, gdzie można zaopatrzyć się w oryginalne prezenty na święta.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie jarmarku świątecznego wystawcy zaprezentują różnorodne produkty związane z czasem Bożego Narodzenia: stroiki, bombki, tradycyjne dekoracje, różnorodne produkty spożywcze i wiele, wiele innych.

– Mamy nadzieję, że goście jarmarku znajdą na stoiskach naszych wystawców wiele ciekawych pomysłów na świąteczne prezenty – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Aby stworzyć nastrój grudniowych świąt, w trakcie jarmarku odbędą się również koncerty kolęd, przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej i bezpłatne warsztaty wykonywania ozdób świątecznych.

Już dzisiaj na mieszkańców, poza warsztatami tworzenia ozdób, czeka świąteczne karaoke, koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Vines, przedstawienie teatralne w wykonaniu kółka teatralnego MDK „Kazimierz” oraz koncert kapeli góralskiej Warzonka. A to nie koniec atrakcji, jakie przygotowano dla mieszkańców w tym wyjątkowym okresie.

Jarmark świąteczny w Sosnowcu - fot. MC

Sosnowiecki Jarmark Świąteczny będzie otwarty od godz. 11.00 do 19.00 i potrwa do piątku, 23 grudnia.

Włodarze miasta, wzorem ubiegłego roku, chcą aby świąteczne atrakcje były w jednym miejscu. Przed Urzędem Miejskim już stoi lodowisko, wzdłuż Alei Zwycięstwa stoją stragany, gdzie jest więcej miejsca niż na Patelni, a na końcu alej znajduje się 11-metrowa choinka, która wygrywa mieszkańcom kolędy.

Za nami jarmarki świąteczne w Będzinie, Czeladzi i Dąbrowie Górniczej.