Porębscy radni pracują na tabletach, które mają usprawnić ich pracę, a także dać możliwość mieszkańcom śledzenie sesji bez wychodzenia z domu.

Radni z Poręby mają tablety, a przebieg sesji będzie można śledzić bez wychodzenia z domu, dzięki e-sesji. Te rozwiązania to przede wszystkim dostosowanie się do ustawowych wytycznych. – To kwestia dostosowania się do ustawy, ale również wejście w XXI wiek – podkreślają radni.

System informatyczny ma nie tylko usprawnić pracę radnych, ale też ich dyscyplinować. Dodatkowo, wprowadzone rozwiązania skracają czas niezbędny do przygotowań posiedzeń rady, dystrybucji dokumentów wśród radnych oraz systematyzuje posiedzenia, a także likwiduje koszty druku materiałów sesyjnych, gdyż pozwala na w pełni elektroniczną dystrybucję dokumentów.

Warto również podkreślić, że dzięki głosowaniu za pomocą tabletów nie będzie już mowy o pomyłce przy liczeniu głosów. Wkrótce mieszkańcy będą mogli także brać udział w sesjach i to w domowym zaciszu. Wszystko za sprawą transmisji, którą będzie można oglądać na stronie urzędu miasta.