W najbliższą sobotę, 5 października, w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie odbędzie się kolejna edycja „Ogrodów Sztuki”. Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest Samuelowi Cyglerowi.

„Ogród Sztuki” to wydarzeniem, którego ideą jest propagowanie pięknego zabytku, jakim jest Pałac Mieroszewskich, a także sztuki układania żywych kwiatów. Tegoroczna edycja odbędzie się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Florystów Polskich.

Floryści przygotują swoje kompozycje, które w stylowych wnętrzach pałacu będą prezentowane przez cały dzień szerokiej publiczności. Tegoroczne wydarzenie jest poświęcone będzińskiemu malarzowi Samuelowi Cyglerowi, który żył i tworzył w dwudziestoleciu międzywojennym. Prace florystów będą inspirowane malarstwem wspomnianego artysty.

– W tym dniu oferujemy naszym gościom warsztaty florystyczne, prelekcję dotycząca Samueala Cyglera i malarzy z Ècole de Paris. Po wykładzie zaprosimy chętnych uczestników do tworzenia żywych obrazów. Tematem działań artystycznych będzie kilka wybranych obrazów mistrzów z Ècole de Paris. W międzyczasie w tzw. „kawiarence florystyczno-muzycznej” będzie można napić się kawy przy dźwiękach muzyki. W godzinach popołudniowych plener malarski poprowadzi artystka Dorota Korus. Oprócz pięknych kwiatów, zaprosimy naszych gości na wystawę S. Cyglera w niecodziennej aranżacji. Całość wydarzenia zwieńczy koncert, po którym odbędzie się losowanie kompozycji florystycznej w formie palety malarskiej z sygnaturą będzińskiego artysty. Dlatego zachęcamy, aby w czasie wydarzenia wrzucać karteczki z imieniem i nazwiskiem do szklanej kuli – zachęcają organizatorzy.

Kompozycje florystyczne oraz wystawa prac Samuela Cyglera w Pałacu Mieroszewskich będzie do dyspozycji zwiedzających od 12.00 do 20.30. Wstęp wolny.