Jeszcze w czerwcu rozpoczną się opryski przeciw komarom i kleszczom. Odbędzie się na terenach tych części miasta, gdzie obecność owadów jest najbardziej dokuczliwa. Całkowita powierzchnia dezynsekcji wyniesie 180 ha.

Lato to nie tylko czas słonecznej pogody i weekendowych wypadów za miasto. Wraz z nadejściem ciepłych dni pojawiają się również one – komary, meszki i kleszcze. O ile te pierwsze pozostawiają po sobie swędzące bąble i potrafią uprzykrzyć życie, o tyle kleszcze przenoszą groźne choroby.

Czy da się tego uniknąć? W celu ochrony mieszkańców przed uciążliwościami związanymi ze wzrostem liczebności komarów i kleszczy w miesiącach letnich Dąbrowa Górnicza, zdecydowała się na opryski, które kolejny już raz wykonane będą na terenie miasta.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, zdecydowaliśmy się na wykonanie oprysków tych części miasta, gdzie obecność owadów jest najbardziej dokuczliwa. Nowością w tym roku będzie wykorzystanie środka, który poza komarami zwalcza również kleszcze. Jest on jednak bezpieczny dla dzieci i dorosłych, roślin i zwierząt. Dla komfortu wszystkich, a także ochrony „dobrych” owadów, przede wszystkim pszczół, opryski będą wykonywane w nocy, między godziną 22 a 6 – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Opryski prowadzone będą w trzech turach. Pierwsze ruszą jeszcze w czerwcu, druga w lipcu, a ostatnie trzecia w sierpniu. Obejmą one ponad 180 hektarów i będą to głównie parki, bulwary, zbiorniki wodne, duże osiedla mieszkaniowe i place zabaw.

Zabiegi dezynsekcyjne przeciw komarom i kleszczom prowadzone będą m.in. w parku Hallera, Śródmiejskim, Zielona, Staszica, Podlesie (razem z ulicą), Tysiąclecia, Brzozowy, Wywierzyska w Strzemieszycach, park przed kościołem na ul. Majewskiego, okolice wszystkich czterech Pogorii, tereny należące do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, Bulwar Olszowa, lasek przy ul. Podłęknickiej, Planty, Mydlice Północne oraz Południowe.

Opryskane zostaną także place zabaw przy ulicach Gilowej, Żwirki i Wigury, Łaziennej, Świerkowej i Białostockiego oraz pasy drogowe ulic Niemcewicza, Letniej, Marianki, Ratanice, Pogoria, Kryniczna, Hallerczyków, Majewskiego, Strzemieszycka, Rudna, Idzikowskiego, Łazowska, Dąbrowszczaków, Olimpijska, Mieszka I, Modrzewiowa i Zachodnia.

6 KOMENTARZE

 1. Dopiero na końcu trzeciego akapitu dowiaduję się, że chodzi o Dąbrowę… Taka informacja powinna być we wstępie!! O tytule nie wspomnę, w końcu ma nabijać kliki, więc byle jak najmniej jasny, żeby tylko ludzie kliknęli. Wasza strategia zaczyna zbliżać się do brukowców, a kiedyś byliście portalem informacyjnym. Nie idźcie tą drogą!!

  • informacja o tym jakie to miasto jest na zdjęciu na samej górze. Co prawda jako „dąbrowa górnicza” ale jest 😉 i W odnośniku „Strona Główna Z REGIONU DĄBROWA GÓRNICZA Zakaz wstępu do parków. Będą opryski przeciw komarom i kleszczom”

   • Gdy wchodzi się przez link z Facebooka, zwłaszcza z telefonu, takiej informacji nie ma. Poza tym trudno, żeby czytelnicy rozpoznawali każde miasto regionu po jednym zdjęciu dowolnego miejsca w mieście. A wystarczyłoby zmienić tytuł na „Dąbrowa Górnicza: Rusza walka z komarami. Będą opryski przeciw komarom i kleszczom”. Ale po co być uczciwym wobec czytelników, skoro ludzi trzeba naciągnąć na kliki.

    Zdaję sobie sprawę, że redakcji i tak to nie ruszy, a czytając te komentarze będą się śmiać i bawić w najlepsze, w końcu dzisiaj mały piąteczek, to okazja idealna.

    • Ale masz problem,wez chłopie przejdź się na spacer,złap powietrza i ochłoń a nie czepiać się o takie coś, po prostu śmieszny jesteś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here