Trwają spotkania w ramach programu „Bezpieczna Dąbrowa”. 26 kwietnia odbędzie się kolejne, tym razem dla mieszkańców os. Cedlera i Starego Gołonoga.

Zajęcia z samoobrony dla kobiet, przeciwdziałanie uzależnieniom, edukacja na temat czadu i kurs pierwszej pomocy – to tylko niektóre elementy programu „Bezpieczna Dąbrowa”, realizowanego w w dębowym mieście. Jego celem jest poprawa stanu i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

– W ramach programu zdiagnozowane zostaną zagrożenia i miejsca niebezpieczne. Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje oczekiwania w kwestii ich wyeliminowania. Program zakłada także organizację cyklu zajęć, spotkań i prelekcji, dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Skierowany będzie do wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po seniorów – mówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

Jednym z elementów programu są spotkania w różnych częściach miasta, nastawione na szczegółowe opisanie i wyeliminowanie lokalnych zagrożeń – np. zaczepek i awantur prowokowanych przez nietrzeźwych, niebezpieczeństw, które powodują piraci drogowi, ale także tych związanych z brakiem oświetlenia czy uszkodzeń jezdni i chodników. Do tej pory odbyło się pięć spotkań, skierowanych do mieszkańców śródmieścia, Starej Dąbrowy, Łęknic, Alei, os. Korczaka, Mydlic Północnych i Południowych.

Najbliższe odbędzie się w czwartek, 26 kwietnia o godz.17:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 (ul. Prusa 3). Przeznaczone jest dla mieszkańców os. Cedlera i Starego Gołonoga.

W spotkaniach udział wezmą m.in. przedstawiciele władz miejskich i rady miejskiej, policji, straży miejskiej, pracownicy urzędu miasta.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Cedlera i Stary Gołonóg– 26 kwietnia, godz.17
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, ul. Prusa 3
Manhattan– 8 maja, godz.17
Zespół Szkół nr 2, ul. Piłsudskiego 24
Broadway– 10 maja, godz.17
Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Morcinka 4
Kasprzaka, Wzgórze Gołonoskie i Podlesie– 17 maja, godz.17
Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Tysiąclecia 25
Reden (część po stronie os. Adamieckiego i ul. Wojska Polskiego)– 24 maja, godz.17
Klub „Helikon”, ul. Wojska Polskiego 45
Reden (część po stronie ul. Kopernika, Augustynika, Cieplaka, Reymonta)– 7 czerwca, godz.17
I LO, ul. Kopernika 40
Osiedle Młodych Hutników – 14 czerwca, godz.17
Szkoła Podstawowa nr 31, al. Zwycięstwa 77
Ząbkowice – 21 czerwca, godz.17
DK „Ząbkowice”, ul. Chemiczna 2