Prezes i księgowa spółki z Będzina zatrzymani. Podejrzani są o wyłudzenie ponad 1,2 mln zł. Grozi im do 8 lat więzienia.

72-letni prezes spółki z Będzina oraz 39-letnia księgowa zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Sprawa dotyczy wyłudzenia w latach 2011-2014 ponad 1,2 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– Gdy śledczy zebrali już wystarczająco „mocny” materiał dowodowy, doszło do pierwszych zatrzymań. Łącznie 164 zarzuty usłyszeli 72-letni prezes spółki z Będzina oraz jego 39-letnia główna księgowa – poinformował biuro prasowe śląskiej policji.

Prezes i księgowa podejrzani są o fałszowanie w prowadzonej firmie dokumentacji i przywłaszczenia świadczeń pracowniczych na szkodę PFRON.

– Zarzuca im się również ukrywanie środków pieniężnych, uniemożliwiając w ten sposób zaspokojenie wierzycieli i przeprowadzenie egzekucji komorniczych – dodają katowiccy stróże prawa.

Podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Mają też zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar i grzywien, śledczy zabezpieczyli majątek prezesa firmy w postaci: udziałów w spółkach, nieruchomości i legalnie posiadanych 11 sztuk broni wraz z amunicją. Broń została zdeponowana w KWP w Katowicach. Wartość zabezpieczenia szacowana jest na kwotę prawie pół miliona złotych.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.