Poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji konkursu „Lokal na start”. W jego ramach, początkujący dąbrowscy przedsiębiorcy starali się o lokal na atrakcyjnych warunkach.

„Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale, z niskim kosztem najmu, ubiegały się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne, aby była ona zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

Trzech zwycięzców

Do konkursu wpłynęło dziewięć zgłoszeń, z czego siedem pozytywnie przeszło ocenę formalną. Z nich jury wyłoniło trzech laureatów.

Wyłonieni laureaci to: Joanna Kozieł (lokal przy ul. Piłsudskiego 36/608 – 28,2 pkt), Monika Polaczek (lokal przy ul. Strzemieszyckiej 375 – 26,6 pkt) i Wioletta Dobrek (lokal przy ul. Piłsudskiego 36d/605 – 22,6 pkt).

– Pomysły, które wygrały miały bardzo dobrze zdiagnozowane grupy docelowe, powiązane z ciekawymi planami na działalność społeczną. Wysoko zostało także ocenione doświadczenie zawodowe oraz dotychczasowy wkład w realizację projektu. Były to również najlepiej opracowane wnioski pod względem merytorycznym, uwzględniające sposób adaptacji wybranych lokali do planowanej działalności – uzasadnia jury.

Rehabilitacja małych zwierząt, szkolenia i warsztaty oraz studio tańca

Jak zdradzają urzędnicy, w lokach tych będzie prowadzona rehabilitacja małych zwierząt, głównie psów i kotów, które doznały urazów czy przeszły operacje, szkolenia, kursy, warsztaty i konferencje dla pracowników sfery budżetowej, a także studio tańca i fitness z elementami gimnastyki i akrobatyki.

– Zwycięzcy będą objęci niższymi stawkami czynszowymi, będącymi w zasięgu możliwości finansowych początkujących przedsiębiorców. Taka pomoc sprawi, że firmy młode stażem będą miały łatwiejszy start w naszym mieście. Liczę, że druga edycja konkursu, która ruszy niebawem i planujemy rozstrzygnąć ją przed wakacjami, również spotka się z zainteresowaniem – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Planujący działalność gospodarczą i świeżo upieczeni biznesmeni mogą korzystać ze wsparcia Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie. Oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy. Mieści się przy ul. 3-go Maja 22.