Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych na przyszły sezon. Zagłębie Sosnowiec zacznie u siebie z Piastem Gliwice.

Sezon 2019/2019 w Ekstraklasie rozpocznie się 20 lipca, czyli nieco później, niż w poprzednim sezonie. Przyczyną są piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji.

Jak poinformowano, istotnym czynnikiem przy ustalaniu terminarza było także uniknięcie w okresie wakacyjnym meczów pomiędzy drużynami grającymi w europejskich pucharach. – Żaden z klubów, uczestniczących w kwalifikacjach europejskich rozgrywek, nie będzie grał ze sobą w trakcie eliminacji. Staraliśmy się maksymalnie im pomóc, minimalizując też liczbę wyjazdów w tym okresie. Przy ustalaniu terminów konieczne było uwzględnienie innych wydarzeń i imprez, rozgrywanych na stadionach lub w najbliższym otoczeniu obiektów ligowych – wyjaśnia Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA.

Zagłębie zacznie u siebie z Piastem Gliwice

Zagłębie Sosnowiec nowy sezon rozpocznie na Stadionie Ludowym meczem z Piastem Gliwice (21 lipca). W drugiej kolejce podopieczni Dariusza Dudka zagrają na wyjeździe z KGHM Zagłębie Lubin, a w trzeciej podejmować będzie przed własną publicznością Pogoń Szczecin.

Świątecznie z Legią

18 sierpnia sosnowiczanie zagrają w Warszawie z Legią, a legioniści do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przyjadą 22 grudnia.

Runda jesienna Ekstraklasy potrwa do 22 grudnia 2018 roku. Rozgrywki zostanąwznowione 9 lutego, a koniec rundy zasadniczej planowany jest na 13 kwietnia 2019 roku. Sezon zakończy się 19 maja. Tytułu bronić będzie Legia Warszawa.

Zagłębie z licencją na Ekstraklasę

Zagłębie Sosnowiec otrzymało licencję na Ekstraklasę z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. – Trzeba będzie trochę „przypudrować” nasz stadion, ale są to zmiany kosmetyczne – mówił po wywalczeniu awansu prezes Marcin Jaroszewski.

1. KOLEJKA EKSTRAKLASY (21 lipca)

Górnik Zabrze – Korona Kielce
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Pogoń Szczecin
Wisła Kraków – Arka Gdynia
Wisła Płock – Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Cracovia