W nocy z piątku na sobotę (16/17.10) na drodze S1 w Dąbrowie Górniczej doszło do poważnego wypadku z udziałem czterech samochodów. Droga w kierunku Częstochowy była zablokowana przez kilka godzin.

Do zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Częstochowy, za Hutą Katowice. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca tira, mając problemy techniczne, zatrzymał się, a następnie włączył światła awaryjne. Niestety, jadący za nim kierowca samochodu dostawczego nie zdążył zahamować i wjechał w tył stojącego tira. Następnie, w pojazdy uderzyły dwa kolejne samochody.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, które strażacy musieli wyciągać przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Droga w kierunku Częstochowy była zablokowana przez kilak godzin, policjanci wyznaczyli objazd. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia.

2 KOMENTARZE

 1. To jest efekt debilizmu kierujących jadących na tzw. zderzak w zderzak. Brak odpowiedniej odległości = brak czasu na reakcję* / erekcję* .

  * – niepotrzebne skreślić

  • Trzeba spojrzeć z innej strony.
   Dzięki wypadkom, rozwija się gospodarka. Mają zajęcie policjanci, ubezpieczyciele, mechanicy, blacharze, lakiernicy ewentualnie złomiarze i sprzedawcy samochodów. Pieniądz krąży w gospodarce.
   Bez wypadków wszyscy wymienieni byliby na bezrobociu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here