Ze względu na awarię sieci ciepłowniczej Tauron Ciepło, mieszkańcy m.in. Łęknic, osiedli Morcinka i Korczaka, Starego Gołonoga oraz części centrum nie mają ogrzewania.

Jak informuje Tauron Ciepło w związku z koniecznością usunięcia poważnej nieszczelności głównego rurociągu magistralnego w Dąbrowie Górniczej, którym ciepło dostarczane jest do ok. 14 tysięcy mieszkań, spółka zmuszona jest wstrzymać na czas naprawy, dostawy ciepła do części budynków w mieście.

Przerwa w dostawach dotyczy budynków w dzielnicach: Łęknice, Morcinka, Stary Gołonóg , osiedle Korczaka oraz części Centrum Dąbrowy Górniczej. Usunięcie awarii jest konieczne ze względów technologicznych i operacyjnych. Przewidywany termin wznowienia dostawy ciepła planowany jest na 16 grudnia, w godzinach dopołudniowych.

– Służby techniczne Tauron Ciepło dokładają wszelkich starań aby szybko i sprawnie przeprowadzić prace naprawcze i skrócić do minimum wymaganą technologicznie, konieczną przerwę w dostawie ciepła – informują służby spółki Tauron Ciepło.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerami Pogotowia Ciepłowniczego: 993 lub 32 258 47 73. – Z informacji przekazanych przez ciepłowniczą spółkę wynika, że awaria rurociągu powstała już kilka dni temu, lecz z myślą o mieszkańcach termin naprawy został ustalony na dni, w których prognozy pogody przewidują dodatnie temperatury. Tauron zapewnia również, że zapobiegawczo zastosowana została metoda maksymalnego „wygrzania sieci” ciepłowniczej, aby po opróżnieniu sieci, ciepło jak najdłużej pozostało w budynku – wyjaśnia Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.