Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, za którym wydano list gończy. 46-latek ukrywał się przed organami ścigania często zmieniając miejsce pobytu. Zatrzymano go na jednej z ulic dzielnicy Pogoń.

Za 46-letnim mieszkańcem Sosnowca wydano list gończy bowiem powinien odbywać karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie kradzieży z włamaniem. – Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce pobytu – wyjaśniają sosnowieccy stróże prawa.

Kryminalni zajmujący się poszukiwaniami wytropili go i zatrzymali na jednej z ulic Sosnowca, w pobliżu wynajmowanego przez niego mieszkania. – Mężczyzna w trakcie czynności nie krył zdziwienia, że został zatrzymany. Trafił już do aresztu, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności – dodają policjanci.

To już kolejny przypadek, kiedy sosnowieccy stróże prawa zatrzymują osoby poszukiwane listem gończym. Przypomnijmy, że w listopadzie mundurowi ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zatrzymali 34-latka, który ukrywał się w jednym z mieszkań w Zabrzu. List gończy za mężczyzną wydał Sąd Okręgowy w Katowicach. Poszukiwany miał na swoim koncie przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu.

zagłębie-info