Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z kryminalnymi będzińskiej jednostki przechwycili wyroby tytoniowe pozbawione polskich znaków akcyzy. Mundurowi znaleźli łącznie 100 tysięcy sztuk „lewych” papierosów.

Śledczy zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz ze stróżami prawa z będzińskiej komendy zatrzymali 48-latka na terenie Mierzęcic, który w domu prowadził produkcję nielegalnych papierosów.

Policjanci ustalili, iż na terenie jednej z prywatnych posesji dochodzi do wytwarzania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdy mundurowi wkroczyli na teren posesji, w samochodzie należącym do mężczyzny przechwycili łącznie 100 tysięcy sztuk papierosów. Stróże prawa w trakcie przeszukania domu znaleźli dwie maszyny służące do pakowania papierosów oraz foliowania gotowych paczek.

Ponadto policjanci zabezpieczyli tysiące kartonowych opakowań z oznaczeniami znanych marek tytoniowych. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 90 tysięcy złotych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwo 48-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.