Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. W Dąbrowie Górniczej już ruszyły przygotowania do akcji „Znicz 2017”. Sprawdźcie zmiany w organizacji ruchu na dąbrowskich drogach.

W dniu Wszystkich Świętych zmiany będą dotyczyć organizacji ruchu w kilku częściach miasta. Jak informuje policja, ul. Nowocmentarna stanie się ulicą jednokierunkową, wjazd tylko od strony ul. 11 Listopada, będzie także obowiązywał zakaz wjazdu od strony ul. Buczka i zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni.

Z kolei na ul. 11 Listopada, odcinek od ul. Majakowskiego do ul. Mickiewicza, wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów, wygrodzony zaporami drogowymi. Objazd prowadzony będzie ul. 6 Sierpnia. Zmiany nie dotyczą komunikacji miejskiej. Parking przed sklepem „Biedronka” przeznaczony został na stanowiska handlowe, obowiązywać będzie na nim zakaz ruchu pojazdów z wyjątkiem posiadających zezwolenia na handel. Odwiedzający cmentarz będą mogli korzystać z parkingu przed CH Auchan, na który można się będzie dostać z ul. Krasińskiego i ul. Katowickiej.

Natomiast na ul. Górzystej (Ząbkowice) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od strony ul. Gospodarczej, ma tam obowiązywać zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni i zakaz wjazdu od ul. Związku Orła Białego.

Policja informuje także, że na ul. Kościelnej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od strony ul. Gwardii Ludowej (Gołonóg – zajezdnia autobusów) oraz od strony al. Piłsudskiego (skrzyżowanie z ul. Siedmiu Szewców). Na ul. Myśliwskiej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w rejonie cmentarza oraz ruch jednokierunkowy na parkingu przy cmentarzu.

W tym roku na ul. Katowickiej, w rejonie ul. Cmentarnej (Strzemieszyce), zamknięte zostanie przejście przez jezdnię DK94.

– Duże natężenie ruchu kołowego i znaczne prędkości pojazdów stwarzają zagrożenie dla pieszych. W związku z powyższym przechodzenie przez jezdnię drogi krajowej będzie bezwzględnie zabronione. Piesi chcący dostać się z ul. Majewskiego w rejon cmentarza przy ul. Myśliwskiej powinni korzystać z ul. Białostockiego (droga pod wiaduktem drogi krajowej) – mówi Mariusz Miszczyk, rzecznik KMP w Dąbrowie Górniczej.

W ramach akcji „Znicz 2017” policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci.

– Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, ruch będzie bardzo duży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach, czyli po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania. Ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej – mówi rzecznik dąbrowskiej policji.

Policja apeluje także do pieszych. – Odwiedzając groby bliskich, korzystajmy z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży – apeluje Miszczyk.

Warto także pamiętać, że w dniu Wszystkich Świętych uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe, tramwajowe, które będą „uprzywilejowane” w ruchu i dowiozą nas tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować. 1 listopada z komunikacji miejskiej będzie można korzystać bezpłatnie.

Czy kompleksowa modernizacja Urzędu Miasta w Czeladzi i jego otoczenia była potrzebna?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...