Trwa akcja „Znicz 2019”. Setki funkcjonariuszy na zagłębiowskich drogach sprawdza prędkość z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, stan techniczny aut, a także sposób przewożenia dzieci.

Policyjna akcja Znicz rozpoczęła się w tym roku już w czwartek 31 października i potrwa do 4 listopada do godz 6.00. W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, zwracając w szczególności uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców i na to, czy najmłodsi podróżują w wymaganych przepisami fotelikach.

Setki policjantów będzie dbać o bezpieczeństwo na drogach w całym kraju. Ich działania wspierać będą funkcjonariusze straży granicznej, żandarmerii wojskowej i inspekcji transportu drogowego. Największej liczby patroli można się spodziewać na trasach wyjazdowych z największych miast oraz w pobliżu cmentarzy.

Policjanci przypominają, żeby przed wyjazdem zadbać o stan techniczny samochodu, sprawdzić poziom płynów, działanie świateł i wycieraczek, ale również zadbać o pozostawione w tym czasie domy i mieszkania oraz pamiętać o bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy. Nasze roztargnienie i brak uwagi jest okazję do kradzieży.

Warto także zwrócić uwagę na zmiany w organizacji ruchu – część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dla odwiedzających groby zorganizowane będą dodatkowe parkingi.