Mundurowi z Jaworzna zatrzymali 30-letnią kobietę, która w trakcie kontroli potrąciła policjanta i uciekła z miejsca zdarzenia.

Przy ulicy Jana Pawła II w Jaworznie, do kontroli został zatrzymany osobowy peugeot. Policjanci wylegitymowali prowadzącą pojazd 30-letnią kobietę. Po sprawdzeniu bazy danych okazało się, że jest poszukiwana celem odbycia kary 20 dni aresztu.

Kobieta zamiast zgodnie z poleceniem opuścić pojazd wrzuciła bieg wsteczny i gwałtownie ruszyła, a następnie uciekła. Przy okazji potrąciła funkcjonariusza, który próbował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki.

W kierunku opon pojazdu oddano dwa strzały. Mimo to kobiecie udało się uciec. Natychmiast zablokowano wszystkie drogi wyjazdowe z miasta. Funkcjonariuszom z Jaworzna pomagali policjanci z katowickiego oddziału prewencji.

Ostatecznie 30-latka została zatrzymana. Policjanci dotarli do jednego z mieszkań w Chrzanowie, gdzie ukrywała się kobieta. Zaskoczona 30-latka została przewieziona do policyjnego aresztu. Aktualnie trwa wyjaśnienie sprawy.