Na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej stanęła blisko 16-metrowa choinka.

Dąbrowa Górnicza, podobnie jak pozostałe miasta naszego regionu, udekorowała się świąteczne. W centrum miasta, przed Pałacem Kultury Zagłębia, stanęła blisko 16-metrowa sztuczna choinka. Obok rozbłysła także fontanna świetlna, która w okresie zimowym zastąpi tą wodną. Dodatkowym świątecznym akcentem jest złota brama z mniejszymi bombkami, która stanęła w rejonie wejścia do Parku Hallera. Za bramę oraz dekoracje miasto zapłaciło ok. 91 tys. zł.

CZYTAJ TAKŻE: W Sosnowcu zrobiło się świątecznie

Gdzie jeszcze zobaczymy świąteczne iluminacje? Jak przekazał Marek Mrówka z wydziału inwestycji miejskich, 65 sztuk świątecznych ozdób za 132 tys. zł miasto zakupiło na ul. Królowej Jadwigi (od ronda Merkury do ul. Morcinka) oraz na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z Majakowskiego, gdzie pojawi się kosz okalający słup. Dodatkowo 7 sztuk świątecznych dekoracji pojawi się na ul. Związku Orła Białego w Ząbkowicach sfinansowano z budżetu partycypacyjnego.

Nowe, energooszczędne iluminacje LED będzie można oglądać wzdłuż al. Piłsudskiego oraz przy ul. Związku Orła Białego. Świąteczne dekoracje ozdobią także ulice Królowej Jadwigi, Kościuszki, Majakowskiego, Piłsudskiego, Graniczną, 3 Maja. Ozdoby pojawią się również w wybranych miejscach Strzemieszyc, Ząbkowic i Ujejsca.

– Ze względu na racjonale gospodarowanie środkami budżetowymi w roku bieżącym wymieniono tylko część ozdób świątecznych przy Al. Piłsudskiego, które były najbardziej energochłonne, gdyż ich naprawa i dalsza eksploatacja przekraczałaby koszty zakupu nowych dekoracji. Ozdoby te powinny nadać nowego blasku i bardziej świątecznego wyglądu głównej ulicy naszego miasta – wyjaśnia Przemysław Kędzior z biura prasowego Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Wszystkie świąteczne iluminacje załączone będą do 2 lutego 2017 roku.