Po rundzie jesiennej sezonu Ekstraligi kobiet piłkarki Czarnych Sosnowiec plasują się na trzecim miejscu. W styczniu Zagłębianki ruszają z przygotowaniami do rundy rewanżowej. – Musimy dobrze przepracować okres przygotowawczy – podkreśla trener Grzegorz Majewski.

Na półmetku rozgrywek podopieczne Grzegorza Majewskiego zajmują trzecie miejsce, czyli tak samo jak w poprzednich dwóch sezonach. W 14 rozegranych spotkaniach sosnowiczanki wygrały w 11 meczach, raz zremisowały i dwukrotnie przegrały.

– Lekki niedosyt pozostaje, bo nie ukrywam, że liczyliśmy na troszeczkę więcej. Natomiast nie ma co narzekać. Zdobyliśmy więcej punktów niż w zeszłej rundzie, więcej strzeliliśmy też bramek. Niestety więcej też straciliśmy. Mieliśmy małe problemy personalne, dwie dziewczyny doznały urazów (Lucia Suskova i Julia Wycisk – przyp. red.) i dopiero od lutego będą gotowe do gry – przyznaje trener Grzegorz Majewski. – Z tego trzeciego miejsca możemy być zadowoleni, nie ma dużej straty do lidera i wciąż możemy zaatakować i powalczyć. Przed nami jeszcze wiele spotkań. Każdy może sprawić niespodziankę i liczymy, że tak właśnie się stanie – dodaje.

Pierwszy trening piłkarek Czarnych Sosnowiec - fot. Janusz Dyszkowski/Czarni Sosnowiec
Pierwszy trening piłkarek Czarnych Sosnowiec – fot. Janusz Dyszkowski/Czarni Sosnowiec

Ciekawe sparingi

Do zajęć sosnowiczanki wróciły na początku stycznia. Zawodniczki rozpoczęły od testów na katowickim AWF-ie. 7 stycznia rozpoczną treningi piłkarskie. – Będziemy trenować pięć razy w tygodniu plus szósty mecz kontrolny – przekazał trener sosnowiczanek.

Sztab szkoleniowy ma już szczegółowo rozplanowany okres przygotowawczy. – Tradycyjnie gry kontrolne rozpoczniemy od potyczki z UKS SMS Łódź. Tym razem podopieczne Marka Chojnackiego zawitają do Sosnowca 19 stycznia. Tydzień później nasz zespół zagra w bardzo ciekawym turnieju halowym w Poczdamie, w którym wezmą udział m.in. Turbine Poczdam, Celtic Glasgow, Crvena Zvezda Belgrad, Gintra Universitetas, MTK Hungaria Budapeszt, Sparta Praga i St.Polten. Dzień przed turniejem nasz zespół zmierzy się jeszcze z czołowym zespołem Allianz Frauen-Bundesligi 1.FFC Turbine Poczdam – wymienia trener Majewski.

2 lutego sosnowiczanki zagrają z zaprzyjaźnionym słowackim Partizanem Bardejov, a na koniec okresu przygotowawczego z solidnym pierwszoligowcem Resovią Rzeszów.

Trener piłkarek Czarnych Sosnowiec Grzegorz Majewski – fot. Czarni Sosnowiec
Trener piłkarek Czarnych Sosnowiec Grzegorz Majewski – fot. Czarni Sosnowiec

Ciężka i długa wiosna

Przed startem rundy rewanżowej, piłkarki Czarnych zagrają jeszcze w ćwierćfinale Pucharu Polski (16 lutego). Rywalem ekipy ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego będzie KKP Bydgoszcz.

– Okres przygotowawczy jest tak naprawdę bardzo krótki. Mamy sześć tygodni i musimy w tym czasie wykonać kawał dobrej pracy. Musimy przygotować organizmy dziewczyn, aby były gotowe na ciężką i długą wiosnę – podsumowuje Grzegorz Majewski.

Runda wiosenna startuje 23 lutego. Tego dnia do Sosnowca przyjedzie Medyk Konin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here