Za nami kolejny tydzień. Postanowiliśmy więc go subiektywnie podsumować. Sprawdźcie, co według nas, zasługuje na plus, a co na minus.

PLUS TYGODNIA: Miasto podwoiło ilość miejsc w żłobkach

Nowy oddział Żłobka Miejskiego w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Nowy oddział Żłobka Miejskiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Dobra wiadomość dla sosnowieckich rodzin. Z roku na rok ilość miejsc w miejskim żłobku wzrasta. Na tę chwilę, w siedmiu oddziałach żłobka oraz w dwóch klubach dziecięcych miasto dysponuje liczbą 478 miejsc. To jednak nie koniec, po otwarciu żłobka w Maczkach, liczba ta wzrośnie do 538 (otwarcie oddziału żłobka w budynku szkoły przy ulicy Skwerowej 21 planowane jest na styczeń 2021 – wyj.). Natomiast, w placówkach niepublicznych są kolejne 624 miejsca. Miasto wspiera również pobyt dzieci w tych placówkach dopłacając 500 zł. O kolejnych miejscach w sosnowieckim żłobku pisaliśmy TUTAJ.

Warto dodać, że w lutym działalność rozpocznie największy oddział miejskiego żłobka w Sosnowcu. W byłym Centrum Opiekuńczo-Wychowawczym Pomocy Dziecku i Rodzinie przy ul. Suchej 23 opiekę znajdzie 100 dzieci. O utworzeniu nowego oddziału żłobka pisaliśmy TUTAJ.

MINUS TYGODNIA: Dla żartu wywołali alarm bombowy

Policja - fot. Arch. TZ
Policja – fot. Arch. TZ

Dwóch 14-latków wywołało alarm bombowy w Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Gwiezdnej w Sosnowcu. Policja otrzymała anonimowy telefon, że w budynku jest bomba. Dyrektor szkoły zdecydowała o ewakuacji ponad 400 osób. Jak się okazało „żartownisiami”, którzy odpowiadają za fałszywy alarm to uczniowie tej szkoły. Żart ten będzie kosztowny dla rodziców. Może się okazać, że będą oni musieli pokryć koszty całej akcji. O fałszywym alarmie bombowym w szkole pisaliśmy TUTAJ.