Sosnowieccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch 14-latków, którzy okazali się sprawcami alarmu i ewakuacji, który ogłoszono w Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Gwiezdnej w Sosnowcu.

W poniedziałek, 27 stycznia, po godzinie 8.00 na numer alarmowy zadzwonił anonimowy mężczyzna, który poinformował, że w Szkole Podstawowej nr 46 jest bomba. Dyrektor szkoły zdecydowała o tym, że wszystkie osoby znajdujące się w budynku mają go opuścić. Łącznie ewakuowano ponad 400 osób.

Policjanci i strażacy dokładnie sprawdzili całość posesji i okazało się, że nie ma tam żadnego ładunku wybuchowego. Równolegle sosnowieccy kryminalni prowadzili intensywne czynności, żeby ustalić dane anonimowego „żartownisia”. Nie zajęło im to dużo czasu.

Już trzy godziny później policjanci wiedzieli, kto jest odpowiedzialny za fałszywy alarm bombowy. „Żartownisiami” okazało się dwóch 14-latków – uczniów tamtejszej szkoły. Z nieletnimi sprawcami przeprowadzono czynności. Nie potrafili oni dokładnie wyjaśnić dlaczego to zrobili – całość miała być ponoć jednie żartem.

Teraz ten żart może się okazać dla ich rodziców bardzo kosztowny, może się bowiem okazać, że będą oni musieli pokryć koszty całej akcji. O dalszym losie 14-latków zdecyduje sąd orzekający w sprawach nieletnich.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here