Do kadry Zagłębia Sosnowiec został dołączony nowy stoper – Płamen Kraczunow. Piłkarz w ostatniej rundzie reprezentował barwy Stomilu Olsztyn.

Mierzący 187 centymetrów Bułgar, związał się z sosnowieckim klubem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 30-letni gracz ma na swoim koncie 37 występów na polskich boiskach.

W sezonie 2017/2018 prawonożny zawodnik został sprowadzony do Sandecji Nowy Sącz, gdzie trenerem był Radosław Mroczkowski. W tamtym czasie był podstawowym obrońcą drużyny z Nowego Sącza, zaliczając 26 występów. Po zakończonym sezonie piłkarz pozostawał bez klubu.

– Wybrałem Zagłębie, bo to klub z tradycjami i osiągnięciami, a ja mam ambicje grać w waszej Ekstraklasie. Poza tym bardzo dobrze znam trenera Mroczkowskiego, który trenował mnie w Sandecji. Wówczas nie grałem przeciwko Zagłębiu, które walczyło wtedy o awans, ale znam kilku chłopaków. Chociażby Piotra Polczaka czy też Szymona Pawłowskiego – powiedział Płamen Kraczunow.

W rundzie wiosennej Płamen Kraczunow reprezentował barwy Stomilu Olsztyn. W tym czasie rozegrał 11 spotkań od pierwszej od ostatniej minuty. W Sosnowcu piłkarz będzie występował z numerem 6 na plecach.

– Ostatnie trzy miesiące grałem w Stomilu, gdzie strzeliłem jednego gola, a drugiego mi nie uznali z powodu spalonego. W Stomilu była świetna atmosfera. Dzięki ambitnej grze udało nam się uratować pierwszą ligę dla Olsztyna. Ale nie dogadałem się w sprawie dalszej gry w tym klubie. Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Zagłębiem, które ma ambitne cele sportowe – przekazał nowy nabytek Zagłębia.