Tramwaje Śląskie szykują się do kontynuacji remontu ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu. Prace są następstwem uszkodzenia nawierzchni drogi, do którego doszło w czasie wymiany torowiska pomiędzy jezdniami.

W ubiegłym roku zakończył się remont nitki prowadzącej od centrum Sosnowca w stronę Milowic. Koszt inwestycji wyniósł 1,7 mln złotych. Prace zostały przeprowadzone ze względu na zły stan jezdni, który był efektem niedawnej modernizacji torowiska prowadzonej wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Tramwaje Śląskie w porozumieniu z miastem zdecydowały o konieczności wykonania remontu tego fragmentu.

Teraz przyszedł czas na drugi etap, którego koszt szacowany był na 2,1 mln zł, a oferty wykonawców zaczynają się od 1 mln zł. Zakres inwestycji na drugiej jezdni jest taki sam i dotyczy wymiany nawierzchni drogi i krawężników na odcinku ok. 1,5 km od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego.

– Tam, gdzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować. Na pewno będą utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o nich przed rozpoczęciem prac – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Remont powinien zakończyć się po trzech miesiącach od podpisania umowy.