Piłkarze Zagłębia Sosnowiec pozostają w czternastodniowej izolacji sportowej, realizując w domu lub w parkach rozpiskę treningową przygotowaną przez sztab trenerski. Wkrótce rozpoczną treningi w grupach

Aktualnie obiekty sportowe MOSiR Sosnowiec, na których przed pandemią koronawirusa ćwiczyli zawodnicy są zamknięte. Podobnie jak szatnie klubowe. W tej sytuacji piłkarze trenują indywidualnie w domach lub na terenach zielonych, przestrzegając reżimu sanitarnego wynikającego z przepisów epidemiologicznych. Obowiązkowym atrybutem piłkarza Zagłębia jest maseczka ochronna na twarzy.

Na początku maja planowany jest powrót do treningów w grupach, konkretna data uzależniona jest w dużej części od sytuacji związanej z liczbą zakażeń w kraju. Z kolei normalne zajęcia drużynowe mają się rozpocząć 10 maja.

– W tym czasie piłkarze, trenerzy, sztab medyczny i grupa pracowników klubu, która ma kontakt z zawodnikami codziennie przesyła do kierownika drużyny wypełniony formularz oceny medycznej w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem. W tym formularzu podaje się ewentualne objawy chorobowe jak również poranną i wieczorną temperaturę ciała – wyjaśnia Jerzy Mucha, rzecznik prasowy sosnowieckiego klubu.

Zanim rozgrywki Fortuna 1 Ligi zostaną wznowione, wszystkie osoby znajdujące się na 50-osobowej liście (zawodnicy, trenerzy, sztab medyczny i grupa pracowników klubu) przejdą dwukrotnie testy medyczne na koronawirusa.

Przypomnijmy, że rozgrywki Fortuna 1 Ligi mają być wznowione między 30 maja a 6 czerwca.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie gra najważniejszy mecz w sezonie i wspiera sosnowiecki szpital