1 lipca piłkarze Zagłębia Sosnowiec pojechali do Wodzisławia Śląskiego, gdzie spędzą kilkanaście dni.

Trener Radosław Mroczkowski ma do dyspozycji grupę 17-osobową, jednak na miejscu pojawią się zawodnicy testowani do gry w pierwszej drużynie.

Pierwszym sprawdzianem na obozie będzie mecz towarzyski z drużyną grającą w drugiej lidze czeskiej – Fotbal Trzyniec. Sparing rozegrany w środę, 3 lipca, o godz. 11.00.

Adrian Czaplak odchodzi

W kadrze na obóz zabrakło wychowanka – Adriana Czaplaka. Ostatnie pół sezonu młody golkiper spędził w drużynie partnerskiego Beskidu Andrychów, gdzie rozegrał wszystkie, możliwe spotkania. Z 22-latkiem kontrakt nie został przedłużony i po wygaśnięciu obecnej umowy pozostaje wolnym graczem.

– Dziękuje Zagłębiu za wszystkie lata, które mogłem tutaj spędzić. Wielkie słowa uznania dla trenera Stanka, pod jego okiem najbardziej się rozwinąłem piłkarsko, ale także jako człowiek. Życzę Zagłębiu szybkiego powrotu do ekstraklasy, ponieważ tam jest nasze miejsce – zakończył Adrian Czaplak.

Kadra Zagłębia na obóz do Wodzisławia Śląskiego:

Bramkarze: Matko Perdijić, Krystian Stępniowski.

Obrońcy: Płamen Kraczunow, Rafał Grzelak, Piotr Polczak, Mateusz Bieniek, Kacper Radkowski.

Pomocnicy: Patryk Małecki, Mateusz Szwed, Szymon Pawłowski, Bartłomiej Babiarz, Dawid Ryndak, Patryk Mularczyk, Jakub Sinior, Michał Kieca, Wojciech Słomka.

Napastnicy: Błażej Radwanek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie liczy na swoich kibiców. Ruszyła sprzedaż karnetów