W środę, 1 kwietnia prezydent Będzina, Łukasz Komoniewski poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie miasta.

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Będzinie. – Szanowni Państwo, wszyscy wiedzieliśmy, że ten dzień wcześniej czy później nastąpi. Niestety dzisiaj muszę Was poinformować, że mamy w Będzinie potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – napisał na swoim profilu społecznościowym Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Jak wynika z informacji podanej przez włodarza Będzina osoba zakażona pracuje w służbie zdrowia. – Jest to tym bardziej bolesne, iż dotyczy to osoby związanej ze służbą zdrowia, a więc kogoś, kto z racji pełnionego zawodu z narażeniem swojego zdrowia i życia podejmował codzienny trud, by dbać o zdrowie i życie innych – podkreśla Komoniewski.

Jak zapewnia prezydent osoba zakażona czuje się dobrze. – Chciałbym Państwa uspokoić, iż jesteśmy w kontakcie i mamy potwierdzenie, że ta osoba czuje się dobrze – zaznaczył prezydent Będzina.