W sobotę, 16 października w Urzędzie Miejskim w Będzinie odbędzie się zbiórka karmy i innych akcesoriów dla zwierząt.

Zbliżająca się jesień i zima powoduje sporo problemów podopiecznym schronisk, między innymi sosnowieckiego. Stąd Urząd Miasta w Będzinie wraz z będzińską Powiatową Biblioteką Publiczną oraz sosnowieckim Stowarzyszeniem Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom” organizuje zbiórkę.

Plakat akcji „Pełna miska dla schroniska”
Plakat akcji „Pełna miska dla schroniska” – fot. Facebook @ŁukaszKomoniewski

Najbardziej potrzebne będą karma, materiały na legowiska (koce, kołdry, prześcieradła, ręczniki) oraz fundusze na zakup leków, opiekę weterynaryjną oraz specjalne rodzaje karmy dla chorych zwierząt.

Podczas zbiórki odbędzie się kilka pobocznych aktywności. Będzie można skorzystać z bezpłatnego salonu piękności dla zwierząt oraz otrzymać porady dotyczące ich pielęgnacji, czy dowiedzieć się więcej na temat bezdomności zwierząt i możliwości adopcji.

Oprócz tego w trakcie czterogodzinnej akcji będzie można usłyszeć nie tylko o naszych pupilach. Zostanie zorganizowane spotkanie z właścicielami Muzeum Motoryzacji Ford Mobil w Będzinie, pokaz zabytkowych samochodów czy animacje dla dzieci.

Jeżeli ktoś nie będzie mógł pojawić się w będzińskim magistracie 16 października, to może wesprzeć akcję zanosząc wspomniany wcześniej asortyment do jednego ze sklepów zoologicznych GUFFI (w centrum miasta, ul Modrzejowska 50 lub na osiedlu Syberaka ul. R.Sznajdera 16/4) do 15 października.