Czeladź w dość oryginalny sposób zamierza uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W mieście pojawi się mural o tematyce patriotycznej.

W Czeladzi pojawi się nowy mural. Tym razem o tematyce patriotycznej. Nie jest to jednak przypadek. – W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Aby trwale uczcić ten szczególny jubileusz, chcemy aby w naszym mieście powstał mural o tematyce patriotycznej – wyjaśnia Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Autorem muralu będzie zwycięzca konkursu. – Konkurs na projekt i wykonanie muralu ma charakter otwarty. Jego uczestnikami mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, a także zespoły autorskie. W przypadku zespołów autorskich niezbędne jest jednak wskazanie reprezentanta zespołu. Każdy uczestnik zgłosić może nie więcej niż trzy projekty – podkreślają organizatorzy.

Przy ul. Nowopogońskiej 26 w Czeladzi powstanie patriotyczny mural - fot. UM Czeladź
Przy ul. Nowopogońskiej 26 w Czeladzi powstanie patriotyczny mural – fot. UM Czeladź

Mural ma powstać na ścianie budynku przy ulicy Nowopogońskiej 26. Wymiary ściany to ok. 10 na 9 metrów. Projekty należy dostarczyć do 16 lipca drogą elektroniczną na adres oferty@um.czeladz.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 6 sierpnia 2018 roku, a mural ma powstać w październiku.